عکس آبنما سنگی

آبنما سنگی چیست؟ آبنمای سنگی چگونه ساخته میشود؟ آبنمای سنگی به بیان ساده یعنی، حرکت پلکانی آب بروی پله ها و سبقت ذرات از همدیگر و ایجاد صدای دل انگیز آبشار. اگر از لحاظ مکان و مساحت محدودیت دارید ، می توانید پلکان را بصورت مارپیچ ادامه دهید و از تعداد زیادتری پله در آبنما سنگی بهره بگیرید.


آبنما های سنگی یا به صورت تکی در باغ ها و یا به صورت گسترده در فضای های عمومی و ... استفاده می شوند و همچنین بر روی حوضچه های بزرگ که آب از آبنما سنگی بر روی حوض اصلی فر و می ریزد اجرا می شود .
آبنماسنگی از قطعات برش خورده سنگ ها ، که از جنس های مختلفی از قبیل ( سنگ آذرین، گرانیت، آتشفشانی و... )که با توجه به سلیقه افراد متفاوت می باشد تشکیل و ساخته می شود .


مراحل ساخت آبنما سنگی:


1- عمق آب نماسنگی: عمق آب نماها نبايد خیلی زياد ویا خیلی کم در نظر گرفته شود ، اصولاً عمق آب را برابر با ارتفاع آب به علاوه 5 سانتي متر بيشتر، در نظر مي گيرند.

2 - وسعت آبنماسنگی: وسعت آبنما بستگي به محيطی که آبنما در آن اجرا میشود دارد و شامل ( ضخامت ديواره هاي آبنما و پهناي آب و عرض و طول آبنما دارد.)

3-كف و ديواره هاي آبنماسنگی: كف آبنما را باید قبل از ديواره ها آماده نمایند  و همچنین یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه شود ، مصاحلح مربوطه قبل از دیواره ها باید ایزوله شوند تا مشکلاتی را برای شما به وجود نیاورد.

آدرس دفتر تهران

جنت آباد-35 متری گلستان-کوچه سوسن آبادی- پلاک 5-واحد2

 

ارتباط با ما