آبنما

آبنما چیست ؟

در بیان ساده میتوان گفت آبنما سازه ای است که میتوان در محیط داخل و خارج (حیاط ، باغ ، باغچه، رستوران ، آپارتمان، ویلا و ...) با عمق کمی از آب حداقل 60 سانتی متر اجرا نمود که باتوجه به سلیقه افراد از مصالح متفاوتی اعم از سنگی ، شیشه ای ،صخره ای ، سیمانی، سفالی حتی یونلالیت و فایبر گلاس ساخته می شود به طور مثال از آبنمای شیشه ای بیشتر برای ادارات و فضای داخلی استفاده می شود واز آبنمای صخره ای برای رستوران ها ، سفره خونه ها و فضای خارجی استفاده می شود.
فضای آبنما از جمله نکات حائز اهمیتی است، که  اصولا باید دور از هر نوع  آلودگی باشد. باتوجه با اینکه فضای آبنما بسته می باشد ، نباید باعث آلوده شدن آن شد، تا پمپ آن دچار مشکل نشود و بتوان باصدای دلنشینی که از جریان آب درآن بوجود می آید و همچنین نمای زیبایی که بانورپردازی و مجسمه های آبنما تزئین می شود استفاده نمود.
امروزه روش های ساخت آبنما متفاوت می باشد و مطابق با اینکه از چه مصالحی استفاده می نمائید، قیمت آن نیز متفاوت می باشد. قابل ذکر است  آبنما به  صورت پیش ساخته و حتی رومیزی برای خانه های مسکونی فروخته می شود که مزایایی  از قبیل : حمل و جابه جایی راحت ،برای افرادی که اجاره نشین می باشند، هزینه کمتر ،فضا ی کمتر  و  همچنین دیگر نیاز به تغییر معماری داخل خانه ندارند ، حتی میتوان با یک جستجو ساده در داخل نت از قیمت آبنمای خانگی نیز مطلع شد.
آبنما
آبنما

تاریخچه آبنما

 اولین مستنداتی که در مورد آبنماها وجود داردمربوط  به 4000 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. در ایران نیز باتوجه به وجود برخی  سرامیک‌ها در باغ‌ها و باغچه‌های بسیار قدیمی، پر واضح است که از آبنما در دکوراسیون باغ‌ها استفاده می گردید. سالهاست که انسان از تماشای جریان آب به وجد می‌آید و شگفت زده می‌شوند. دلیل این احساس زیبا هر چه که باشد، فرقی نمی‌کند، حقیقت این است که آبنماها، نقش بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها و آرامش محیط طی سال ها متمادی ایفا کرده‌اند، استفاده ریشه و اصل سنت آبنماهای غربی به یونان برمی‌گردد که هم شواهد باستان شناسی و هم کنده‌کاری‌های موجود بر گلدان‌ها، مدرکی بر این مدعا به شمار می‌روند.
امروزه از آبنماها برای تزئین پارک های شهر و میادین استفاده می شود. آبنما برای احترام به افراد یا رویدادها، برای تفریح و سرگرمی یا استخر اجازه می دهد تا ساکنان شهر در تابستان خنک شوند. آبنما موسیقی برای جلوه های دراماتیک از جت های متحرک آب، چراغ های رنگی و موسیقی ضبط شده توسط کامپیوتر کنترل می شود. فواره ها به خودی خود می توانند ابزار موسیقی باشند که با انسداد یک یا چند جت آب آنها پخش می شود. آبنماهای آشامیدنی، آب آشامیدنی تمیز را در ساختمان های عمومی، پارک ها و اماکن عمومی فراهم می کند.

ساخت آبنما

شما هم  تا بحال دوست داشته اید،که از  آبنمای صخره ای یا آبنمای درختی یا  آبنمای خانگی در خانه خود داشته باشید
ساخت بعضی از آبنماها مثل آبنمای موزیکال ، آبنمای ریتمیک در خانه مشکل است ولی آبنماهای کوچک به راحتی قابل ساخت هستند .فقط کافیست با قطعات آبنما خانگی کوچک آشنا باشید که  شامل پمپ و شناور و لوله پلاستکی و گلدان یا زیر گلدانی و .......  می باشد.
آبنماها روشی مناسب جهت افزودن زیبایی، آرامش و طبیعت به خانه و باغ می باشد. در ادامه، مراحل کلی ساخت، نکات مربوط به خرید و آماده سازی آبنما در محل زندگی و کار مورد بررسی قرار میگیرد.
1.مکان قرار دادن آبنما
با دقت در نظر بگیرید که می خواهید آبنما خود را در چه فضایی قرار دهید. مکان قرار گیری آبنما مهم است زیرا اندازه، شکل و سبک آبنما متناسب با نیازهای شما می باشد. آبنماهای مخصوصی طراحی شده اند که در گوشه و کنار یا در مقابل دیوارها قرار بگیرند. آبنماهای منحصر به فرد می توانند احساسات و فضای فوق العاده خاصی را که میهمانان شما از آن لذت می برند، به خانه شما منتقل کنند.
2.زمان قرار دادن آبنما
در حالی که آبنماها می توانند در بسیاری از مواد مختلف وجود داشته باشند، برخی از آنها نسبت به سایرین ترجیح داده می شوند. زمستان می تواند فصلی باشد که یک آبنما و پمپ های آن خراب می شوند. شما باید در فصلی به جز فصل زمستان جهت قرار دادن آبنما اقدام کنید.
3.جنس آبنما
سنگ چدنی یکی از متداول ترین انواع سازه هایی است که برای ساختن فواره ها مورد استفاده قرار می گیرد. این یک مصالح ساختمانی عالی است که می تواند طول عمر آبنما در فضای بیرون را افزایش دهد. آبنماهای سنگ چدنی بسیار عالی به نظر می رسند و غیر از وزن محکم آنها، برای هر کسی که به دنبال آبنمای با طول عمر بالا است، گزینه مناسبی است.
آبنماهای فایبرگلاس به اندازه همتای سنگی خود از دوام بالایی برخوردار نیستند اما بسیار سبک تر هستند. آبنماهای فایبرگلاس معمولاً در خانه یا محل کار وجود دارد که بسیاری از آنها دارای واحدهای آویز دیواری هستند.
4.تولید کنندگان آبنما
همیشه باید هنگام خرید یک آبنما برای خانه یا محل کار خود به مارک های معتبر توجه کنید. کیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با مراجعه به یک مرکز فروش معتبر آبنما که به آن اعتماد دارید، از بروز مشکل آبنما جلوگیری کنید. بهترین آبنماها همیشه شامل گارانتی می شوند که همه چیز به جز سایش طبیعی و پارگی را در بر می گیرد.
5.پمپ های آبنما
پمپ با کیفیت برای هرکسی که به دنبال این است که آبنمای خود را برای زمان بیشتری در طول روز حفظ کند بسیار مهم است. بسیار مهم است که فقط از پمپ اندازه مناسب برای آبنما خود استفاده کنید. اگر پمپ خود را به فشار بیشتری ارتقا دهید، ممکن است مقدار زیادی از آبنماهای غیر منتظره از آب حوض خارج شود که اگر آبنما شما داخل آن باشد، می تواند به کفپوش شما آسیب برساند.
6.تحویل آبنما
بسیاری از تحویل دادن آبنما، به ویژه در فضای باز، می تواند بسیار دشوار باشد. آبنماها نیاز به حمل و نقل توسط یک شرکت حمل و نقل دارند. شرکت های حمل و نقل در بیشتر موارد از یک سرویس آسانسور و رها کردن آبنما در محل استفاده می کنند.
7-مونتاژ آبنما
قبل از استفاده باید آبنما شما جمع شود. قبل از شروع مونتاژ، همیشه دستورالعمل ها را بخوانید تا مطمئن شوید که در طی این مرحله دچار مشکل نمی شوید. در حالی که بیشتر آبنماها دارای توضیحاتی هستند، بعضی از آنها برای عملکرد صحیح، نیاز به نصب ویژه دارند. بعضی از آبنماهای بزرگ ،دارای قطعاتی هستند که خیلی سنگین هستند تا توسط یک فرد خاص جابجا شوند. اگر آبنما بسیار بزرگ است، با یافتن کسی برای کمک به روند نصب آبنما سرعت بخشید.
8.تعمیر و نگهداری آبنما
همچنین باید نیازهای نگهداری خود را نیز در نظر بگیرید. در ابتدا باید آبنمای شما مورد بررسی قرار گیرد تا ببینید سطح پاشش زیاد نیست و هیچ نشتی در سیستم وجود ندارد. برای حفظ عملکرد آبنما، شما به  تمیز کردن ماهانه نیاز خواهید داشت.

از نکات مهمی که  برای ساخت آبنما خارج از منزل باید به آن توجه کرد، فضای مناسب  و هچنین سنجش گروه سنی و نکات ایمنی آن می باشد که حائز اهمیت است.
آبنما
آبنما
آبنما

انواع آبنما

آبنما موزیکال

از روح‏ نوازترین تفریحات، تماشای یک آبنمای موزیکال است.که به دو صورت می باشد :
-1حالتی که افکت ها  تغییر وضعیت ‏می دهند و  میزان شدت آب خروجی پمپ ها با شدت صوت موسیقی پخش شده در محیط تغییر ‏میکند.
2- حالتی که بر اساس ضرب آهنگ موسیقی مورد نظر، افکت ها و شدت آب خروجی پمپ ها از قبل برنامه ‏ریزی ‏گردند.

آبنما میدانی

برای لطافت بخشیدن به فضاهای شهری می‏توان علاوه بر فضای‏ سبز از آبنما نیز استفاده کرد. دیدن حرکت آب وشنیدن صدای آب، به عقیده اکثر روان‏شناسان باعث ایجاد آرامش در انسان می‏ شود.

آبنما کلاسیک

این آبنماها تمامی زیبای های یک آبنمای موزیکال را دارد ولی به لحاظ محدودیت‏ های مکانی، فاقد موسیقی می باشد.

آبنما باغی و خانگی

استفاده از چند آبنمای فانتزی کوچک در ویلاها ، باغ ها و یا منازل و پیچیدن صدای آب درخلوت آسایش انسان روح انسان را به پرواز در می‏آورد.

آبنما تصویری،پرده ای

این آبنما قادر است، تصاویر و نوشته ‏ها را با ریزش آب در هوا ایجاد نماید. این آبنما دارای نرم‏ افزاری قوی می باشد. این مدل آبنما در سه حالت کاری ،مذهبی (اجرای اذان و ادعیه)، رسانه ای (تبلیغات و پیام رسانی) و سرگرمی (اشکال متنوع و بازی آب و موسیقی) می ‏تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آبنما سنگی

آبنما های سنگی یا به صورت تکی در باغ ها و یا به صورت گسترده در فضای های عمومی و ... استفاده می شوند و همچنین بر روی حوضچه های بزرگ که آب از آبنما سنگی بر روی حوض اصلی فر و می ریزد اجرا می شود .
آبنماسنگی از قطعات برش خورده سنگ ها ، که از جنس های مختلفی از قبیل ( سنگ آذرین، گرانیت، آتشفشانی و... ) که با توجه به سلیقه افراد متفاوت می باشد تشکیل و ساخته می شود .

آبنما صخره ای

 آبنما صخره ای یکی دیگر از انواع آبنما است که شامل حوضچه کوچک و صخره هایی شبیه کوه در اطراف آن است که آب از بین این صخره ها فرو می ریزد و با شیب تند نیز قابل اجرا می باشد.
آبنما صخره ای معمولا در فضاهای سبز مانند پارک ها ، میادین شهرها و یا در مکان هایی مانند سفره خانه ها  و ..... استفاده می شود، و انواع مختلفی دارند که با توجه به محل نصب و نوع استفاده از آن طراحی می شود.

آبنما شیشه ای

آبنمای شیشه ای را میتوان به عنوان یک طراحی نوین معرفی کرد که ، از ترکیب آب و نور و شیشه می باشد و بیشتر جهت استفاده در محیط های داخلی، اداری، تجاری و مسکونی بسیار مناسب است. طراحی تخصصی این آبنما براساس حرکت دورانی جریان آب بر روی شیشه می باشد که اصولا این قبیل آبنماها هیچ گونه آبریزی به بیرون مخزن را ندارند و همچنین مخزن آبنماها صد در صد آب بندی شده است و هیچگونه امکان نشت آب در آن وجود ندارد.
آبنمای شیشه ای را می توانید به خوبی به عنوان پارتیشن و یا تابلو در دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید. این پارتیشن و تابلو زنده می تواند ظاهر منحصر به فردی را به فضای دکوراسیون شما ببخشد که یک ایده نابی در دکوارتیو می باشد.

اصول طراحی و نصب آبنما

نکاتی که هنگام نصب آبنما باید به آن توجه نمود : زیر درخت نباشد ، حشرات و فضولات پرندگان و بطور کلی ذراتی که از درخت میریزد ، باعث آلودگی آب شده و موجب گرفتگی فیلترها و گلوگاه پمپ ها می گردد.
نباید در مسیر بادهاي شدید باشد: بادهاي شدید باعث اختلال در الگوي ریزش آب آبنما شده و موجبات ریزش آب به بیرون از لبه هاي حوض اصلی را فراهم می کند ، از این رو ارتفاع ستون آب نباید بیشتر از فاصله نزدیک ، لبه حوض اصلی از فواره باشد.
عمق منبع ذخیره آب: به منظور کاهش مصرف آب باید عمق آب تا حد امکان در سطح قابل قبولی ثابت باقی بماند.
 محافظت توسط شبکه هاي آهنی: گودال ها و حفره هایی که براي نصب تجهیزات آبنما در کف حوض ساخته می شوند می بایست توسط شبکه هاي آهنی پوشانده و محافظت شوند.
تخلیه و سرریز آبنما: به منظور تخلیه آسان آب و نظافت آبنما، سیستم تخلیه و سرریز آب باید تعبیه گردد.
  تأمین آب تازه: آبنما باید داراي لوله کشی ثابت براي تأمین آب تازه مورد نیاز و سیستم متعادل کننده اتوماتیک براي تنظیم دائم سطح آب و سیستم حفاظتی براي جلوگیري از خشک کار کردن پمپ در صورت نبودن آب در آبنما، به خصوص در مکان هاي عمومی باشد.
 امنیت کابل هاي تغذیه برق: کابل هاي برق داخل حوض باید درون داکت های مخصوص قرار گیرند که این مسأله در مکان هاي عمومی بسیار مهم می باشد.
انتخاب صحیح پمپ آبنما: پمپ هاي فواره ها باید با توجه به حداکثر توان مصرفی مورد نیاز و با در نظر گرفتن موقعیت محل نصب آن ها انتخاب شوند.
آبنما

تجهیزات آبنما

 
سیستم صدا آبنما
سیستم صوتی بخش مهمی از آبنما است که مربوط به رقص و موسیقی آبنما است. سیستم صوتی آبنما دو مرحله دارد. در مرحله اول، می تواند سیگنال موسیقی را به سیستم کنترل وارد کند، به طوری که آبنما با موسیقی می توانند برقصند. ثانیاً، باعث تقویت صدای موسیقی و خروجی آن برای عموم مردم می شود.
پمپ آبنما
پمپ ها در انواع برنامه های محوطه سازی یا برای ایجاد یک آبنما یا برای کمک به عملکرد یک استخر کوچک و طبیعی استفاده می شوند. این پمپ ها در گردش آب، بهبود کیفیت آب از طریق هوادهی، ایجاد آبنماها، آبشارها و نهرهای جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند. همه پمپ ها به یک روش کار می کنند. پمپ با استفاده از برق برای تأمین نیروی موتور، در محفظه محکم، آب را از طریق ورودی دریافت می کند و تحت فشار، از یک خروجی بیرون می فرستد. آنها به سادگی می توانند آب را برای گردش در حوضچه جابجا كنند. پمپ های آبنما در زیر آب به طور مستقیم در آب قرار می گیرند. از پمپ مخصوص زیر شیروانی برای تأمین انرژی فواره استفاده می شود که شاید مستقیماً به پمپ وصل شود یا در بخش دیگری از آبنما نصب شود.
شکل پاشش آب آبنما
نازل اسپری فواره، عملکرد زیبایی را برای دریاچه ها و استخرهای آب در هر اندازه ایجاد می کند. عملکرد تمام نازل های اسپری فواره، مستقیماً تحت تأثیر شکل نازل ها و مقدار آب پمپ میباشند. برای داشتن الگوی پاشش بالاتر و گسترده تر در حوضچه، پمپ بالاتری لازم است. برای شکل های مختلف از آبنما، نازل های مختلف آبنمایی مورد نیاز است. نازل کنترل دیجیتال پیشرفته ترین نازل ها در حال حاضر است. نازل آبنما 2D می تواند در هر زاویه 180 درجه بچرخد. این در حالی است که نازل سه بعدی آبنما، می تواند بصورت آزاد در چرخش 360 درجه بچرخد.
نور آبنما
با چراغ های LED چند رنگ، آبنما در شب زنده تر می شود. چراغ ها و اسپری های آب کاملاً با یکدیگر مطابقت دارند که یک جشن چشمی خارق العاده را برای مردم به ارمغان می آورد. چراغ چشمی کف، چراغ های زیر آب و همه چراغ ها با پوسته استیل ضد زنگ هستند. نور فواره زیر آب از نوع ضد آب IP68 است. طبقه آبنما دارای کانال آب برای بازگشت آب است. تمام چراغ آبنما می تواند به طور خودکار تغییر کند یا به طور جداگانه توسط کنترل پنل کنترل شود.
سیستم تصفیه آبنما
از فیلترهای ماسه برای تصفیه آب استفاده می شود. سه نوع اصلی از سیستم تصفیه آبنما وجود دارد. فیلترهای شنی سریع، فیلترهای شنی سرریز، فیلترهای شنی آهسته. هر سه روش در صنعت آب در سراسر جهان به طور گسترده استفاده می شود. دو مورد اول به مواد شیمیایی فلوکولانت برای کارآمد بودن نیاز دارند. در حالی که فیلترهای ماسه آهسته می توانند بدون نیاز به مواد شیمیایی، آب بسیار با کیفیتی عاری از عوامل بیماری زا، طعم و بو تولید کنند. محیط تصفیه شامل یک لایه ماسه ای متعدد با اندازه و وزن مخصوص است. برنامه های کاربردی برای تصفیه ماسه شامل مراحل آماده سازی آب خنک کننده، تصفیه فاضلاب، تولید آب آشامیدنی، تصفیه در استخرها، فیلتراسیون قبل برای سیستم های غشایی، تصفیه آب خاکستری یا سطحی و دفع آهن میباشد.
سیستم کنترل آبنما
سیستم کنترل فواره عملکرد کنترل و مدیریت مجموعه موسیقی را دارد. با توجه به ویژگی های موسیقی مختلف، سیستم کنترل می تواند سیگنال کنترل متفاوتی را به سیستم کنترل آبنما بدهد تا رقص آبنما را تحقق بخشد. طراح رقص آبنما می تواند شدت سیگنال متناسب با آبنما را برای نمایش زیبای آبنما تنظیم کند.
Image

قیمت آبنما

 
سرمایه گذاری در یک آبنما، خواه در یک دفتر باشد یا در خانه، داخل خانه یا خارج از منزل، یک سرمایه گذاری سالم برای سلامتی خوب برای خود، خانواده و شغل شما است. با مشاوره از متخصصان میتوان دانست که چگونه یک آبنما آب می تواند یک سرمایه گذاری عاقلانه باشد. ارائه بهترین محصول از آبنما با توجه به ویژگیها و جنسهای مختلف آبنما، بر افزایش و کاهش قیمت آبنما تأثیر میگذارد. مشاوران و متخصصان در مراکز فروش انواع آبنماها، به مشتریان خدمات مشاوره و ارائه قیمت دقیق هر یک از آبنماها را میدهد. کاربرد هر یک از انواع آبنماها متفاوت است که در قیمت تأثیر مستقیم میگذارد. از عواملی که در افزایش و یا کاهش انواع آبنماها تأثیرگذار است، میتوان به تعداد، اندازه، جنس آبنما، رنگ، سیستم پمپ و پاشش آب اشاره نمود.
Image

خرید آبنما

 
خرید یک آبنما برای خانه یا محل کار شما می تواند یکی از بهترین راهها برای افزودن ظرافت به فضای زندگی شما باشد. آبنمای مناسب نه تنها دکوراسیون شما را به سطح بعدی منتقل می کند بلکه راهی مناسب برای استراحت شما و مهمانان شما خواهد بود. برای موفقیت در یافتن آبنما آب مناسب برای خانه خود ، باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید. در زیر مهمترین مسائلی که باید قبل از خرید یک آبنما به آن توجه نمود مورد بررسی قرار میگیرد:
آبنماهای آب در انواع مختلفی از مواد ساخته شده اند. این مواد شامل سنگ، مس، بامبو، سنگ مرمر، برنز، رزین اکریلیک و فایبرگلاس است. به سبک می آید، خواه در داخل باشد یا خارج از محوطه.
ویژگی اصلی یک آبنما سرپوشیده، آبنما آویزان دیوار داخلی است و برای بیرون از منزل، یک آبنما لایه بردار است. در هر صورت، شما نمی توانید به اشتباه، از سبکها و اندازه های مختلفی در مکانهای مختلف استفاده نمایید. مهم است که قبل از خرید، به سبک زندگی شخصی توجه شود که بهترین مدل از آبنما خریداری شود.
فواره های دیواری در مطب پزشکان و دندانپزشکان قرار دارند. این آبنماها ذهن افراد را در انتظار برای قرارهای خود آسان می کنند و از ترس آنها می توانند از این امر بکاهد.
به طور کلی آبنماها برای سلامت روان بسیار عالی هستند. این یک واقعیت اثبات شده علمی است که آبنماها بهترین نویز سفید هستند. هرجایی که آب جاری است، حس آرامش وجود دارد. این به تنهایی یک دلیل عالی برای سرمایه گذاری در یک آبنما است.
جهت خرید آبنما، لازم است به فاکتورهای زیادی از جمله مزایای آبنما، محل قرار گیری آبنما، مدل های مختلف آبنما و جنسها و اندازه های متنوع آبنما توجه نمود.
Image

مزایای آبنما

 
برای صاحبان شرکت ها، صاحبان خانه ها، مهمانان و حیوانات وحشی مزایای مختلفی برای یک آبنما در فضای باز وجود دارد. صرف نظر از اینکه آبنما در حیاط خلوت، حیاط جلوی آن، در یک مکان نشیمن عمومی یا یک باغ خصوصی قرار داشته باشد، صدا و سیمای آب باعث بهبود لذت فضای دارای آبنما می شود. با این حال، این می تواند برای وضعیت مالی و سلامتی یک فرد مشکل ایجاد کند. اگر قصد خرید و نصب فواره در فضای باز را دارید، مزیتهای زیر را مورد توجه قرار دهید:
صدای آرامش بخش آب
شواهد نشان داده اند که صدای آب جاری یک آرامش بخش روانشناختی طبیعی است و می تواند به افراد کمک کند تا حتی در حدی که فرد را به خواب ببرد مفید باشد. آبنماهای آب در فضای باز، مانند نمونه هایی از آبنما در فضای باز، این مزیت را برای کاهش استرس فراهم می کند. آبنماها با غرق کردن صداهای تحریک کننده دیگر، مانند کار ساخت و ساز، ترافیک، مکالمه های اطراف، سایر دلخوری ها، موجب کاهش استرس افراد میشود.
لذت پرندگان از آبنما
همه پرندگان برای نوشیدن، استحمام و طعمه نیاز به آب دارند. بنابراین پرندگان از مناطقی که دارای آب هستند، بازدید می کنند. اکثر پرندگان ترجیح می دهند آب جاری را به آب ثابت جهت خوردن انتخاب کنند. به همین دلیل آبنماهای فضای باز برای پرندگان جذاب و مفید میباشد. آبنماها باعث پاشیدن آب می شوند و صدای آب از مسافت های طولانی شنیده می شوند که این باعث می شود پرندگان به منطقه بیایند.
علاقه حیوانات خانگی به آبنما
هر شخصی که صاحب حیوان خانگی است، اهمیت آب شیرین موجود را می فهمد. این امر به ویژه در ماه های گرم تابستان صادق است. حیوانات خانگی از جریان مداوم آب شیرین در آبنماها لذت می برند و آنها را شبیه یک کاسه آب بی پایان با طراوت می بینند. علاوه بر این، یک فواره دائم در فضای باز نیاز به تمیز کردن کمتری نسبت به یک کاسه آب گرم و گرم دارد که به راحتی آب شیرین، مواد گیاهی و حشرات را جمع می کند.
افزایش تعداد مشتریان
فروشگاه های خرده فروشی، سالن ها، استودیوهای یوگا و بسیاری از مشاغل دیگر می توانند از ویژگی قابل مشاهده در فضای باز آب بهره مند شوند. کافه ها، رستوران ها و کافه هایی با صندلی هایی که در فضای باز قرار گرفته اند، با نمایش آرامش بخش از آب شفاف و تمیز، مراجعه کنندگان جدید را به خود جلب می کنند. فضای دلپذیری که توسط یک آبنما ایجاد میشود، می تواند باعث افزایش وفاداری و بازگشت مجدد مشتریان شود.
افزایش سلامتی و رطوبت طبیعی
آبنماهای آب در فضای باز قادر به اضافه کردن رطوبت به محیط های خشک هستند. بدین ترتیب، به عنوان تصفیه کننده هوا طبیعی که سموم از هوا را جذب و از بین می برد، کار می کند. شواهد همچنین نشان داده اند که آب جاری می تواند نوعی طبیعی برای تولید یون های منفی باشد و این می تواند تأثیرات مثبتی بر روحیه و سلامت فرد بگذارد.
روش کار این است که یون های منفی باعث افزایش تولید سروتونین ، افزایش سطح انرژی و کاهش احساس افسردگی می شوند. در حالی که دستگاه های الکترونیکی و سیستم های تهویه هوا یون های منفی را از هوا خارج می کنند، فواره ها و انواع دیگر آبنما در حال حرکت، قادر به بازگرداندن آنها به هوا هستند.
 

آدرس دفتر تهران

جنت آباد-35 متری گلستان-کوچه سوسن آبادی- پلاک 5-واحد2

 

ارتباط با ما