آبنما ویلایی | طرح آبنما حیاط | عکس آبنما های زیبا

آبنما ویلایی | طرح آبنما حیاط | عکس آبنما های زیبا

آبنما ویلایی ، آبنما بخش جدایی ناپذیر معماری های ایرانی است . آبنما در مکان های مختلفی مانند داخل یا خارج از منزل ، در مکان ها عمومی ، میادین شهر ، پارک ها ، فضاهای سبز و باغ ها و ویلا ها استفاده کرد . آبنما ویلایی عموما در فضای سبز ویلا به کار می رود . به طور کلی آبنما ویلایی مدرن تر از آبنماهای باغی ساخته می شود .


به کار بردن آبنما ویلایی در دکوراسیون و محوطه سازی ویلا ، جلوه ی باشکوهی به آن می دهد و نمی توان از آن صرف نظر کرد . آبنمای ویلایی را می توانید در حیاط منزلتان استفاده کنید و از زیبایی و صدای آرامبخش قطرات آب لذت ببرید . آبنمای ویلایی معمولا با استخر به کار می رود . این آبنما تا حد بسیاری شبیه آبنما باغی است اما تفاوت هایی با آن دارد و مدرن تر طراحی می شود .
می توانید از آبنما سنگی ، آبنما صخره ای و آبنمای سیمانی به عنوان آبنمای ویلایی استفاده کنید . این آبنما ها به فضای اطرافشان رطوبت می دهند همچنین موجب رشد بهتر گیاهان آن اطراف می شوند . می توانید برای تزئین آبنما ویلایی از انواع سنگ ها استفاده کنید .
آبنمای ویلایی را می توانید به دو صورت پیش ساخته و یا سفارشی تهیه نمایید . آبنمای پیش ساخته ، قابل حمل است و در طرح ها و اندازه هایی معین عرضه می شود ولی آبنمای سفارشی را می توان با طرح و اندازه ی دلخواه و مورد نیاز مشتری ساخت .
فراموش نکنید در مکانی که قصد ساخت آبنما دارید ، باید امکان برق کشی وجود داشته باشد . پمپ آبنما با برق کار می کند و آب جمع شده در پایین آبنما را دوباره بالا می برد . اگر آبنما پمپ نداشته باشد ، ظاهر بانشاطی نخواهد داشت و کاملا راکت جلوه می کند .
در آبنما ویلایی می توانید برای جلوه ی بیشتر آبنما از نورپردازی استفاده کنید که باعث می شود آبنما در شب نمای بیشتری داشته باشد .
از آنجا که آبنمای ویلایی در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد ، نیاز به رسیدگی بیشتری نسبت به آبنما های خانگی دارد . به همین جهت باید هر جند مدت یکبار آن را نظافت کرد تا موجب از کار افتادگی پمپ نشود .
قیمت آبنما ویلایی بستگی به سفارشی یا پیش ساخته بودن آن ، اندازه و مدل آن دارد .

 


سخن پایانی

همانطور که مشاهده فرمودید ، آبنما ویلایی یکی دیگر از انواع آبنما هاست که عموما در فضای باز به کار می رود و به دو صورت پیش ساخته و سفارشی وجود دارد . از آبنمای سنگی ، آبنمای صخره ای و آبنما دیواری می توانید به عنوان آبنما ویلایی استفاده کنید . نظافت به موقع آبنما ویلایی باعث می شود پمپ مدت زمان بیشتری کار کند و دیرتر خراب شود .

آدرس دفتر تهران

جنت آباد-35 متری گلستان-کوچه سوسن آبادی- پلاک 5-واحد2

 

ارتباط با ما